auto elektronika zamość

ZESTAWY GŁOŚNOMÓWIĄCE

Czasami przydałaby się trzecia ręka, szczególnie w samochodzie. Jeśli dużo podróżujemy, lepiej zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący. Takie rozwiązanie to wygoda dla kierowcy i gwarancja bezpieczeństwa dla pasażerów.

Za rozmowę przez komórkę podczas prowadzenia samochodu grozi wysoki mandat. I słusznie, jest to bowiem bardzo niebezpieczne i naraża życie nie tylko dzwoniących, ale również innych uczestników ruchu.

Prawie każdy nowy telefon komórkowy wyposażony jest w funkcję głośnomówiącą. Niestety, zwykle nie sprawdza się ona tak, jakbyśmy tego chcieli. W samochodzie panuje zwykle spory hałas i niewielki głośnik wbudowany w telefon nie pozwala na komfortową rozmowę.

Inną możliwością na rozmowy podczas prowadzenia samochodu zgodnie z prawem jest zestaw słuchawkowy. Jednak w tym wypadku przeważnie przypominamy sobie o nim, jak już ktoś do nas dzwoni. Wówczas nerwowe poszukiwanie słuchawki i zakładanie jej w trakcie jazdy może stworzyć dodatkowe zagrożenie na drodze.

Jakie możliwości mają zestawy głośnomówiące?

Przede wszystkim pozwalają na swobodną rozmowę przez komórkę, nie zajmując rąk. Wbudowane w urządzenia głośniki są znacznie mocniejsze niż w komórce i głos słychać z nich nawet podczas hałasu panującego w aucie w trakcie jazdy. Dzięki funkcji autoparowania, która jest dostępna nawet w tańszych urządzeniach, połączenie z komórką odbywa się automatycznie po włączeniu zestawu.

Wystarczy tylko wcześniej powiązać telefon z zestawem, co nie jest zbyt skomplikowane. Najtańsze zestawy pozwalają zwykle jedynie na odbieranie, odrzucanie i kończenie połączeń oraz umożliwiają dzwonienie na ostatnio wybierany numer. W bardziej zaawansowanych urządzeniach znajdziemy dodatkowo obsługę książki telefonicznej komórki, funkcje głosowe i systemy rozpoznawania mowy oraz wyświetlacz, który poinformuje nas między innymi o tym, kto do nas dzwoni.

Najbardziej zaawansowanymi zestawami głośnomówiącymi są te, które montujemy na stałe do samochodu. Zestawy tego typu podłączone są pod radio, dzięki temu, w czasie kiedy ktoś dzwoni, muzyka wycisza się i rozmowę słychać w głośnikach fabrycznego nagłośnienia samochodu.

 diagnostyka zamośćelektryka samochodowa zamośćserwis klimatyzacji zamośćnabicie klimatyzacji zamość

 
montaż cb radia zamość

Już teraz umów się na wizytę w naszym warsztacie!

ul. Starowiejska 8, 22-400 Zamość, Polska
515-840-869, 535-144-686

Godziny otwarcia

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie montaż car audio zamość WGB Group

światła dzienne zamość montaż taxi zamość zabudowy cb radia zamość serwis DPF zamość montaż instalacji lpg zamość serwis instalacji lpg zamość

centralne zamki zamość Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.